Cukier – jak wyeliminować go z naszej diety. Zdrowa żywność bez cukru

Kiedy w grę wchodzi ochrona zdrowia, szukamy rozmaitych sposobów, które pozwolą nam zadbać o poprawę kondycji organizmu. Jednym z największych zagrożeń ukrytych w produktach spożywczych jest cukier. Na sklepowych pułkach ze zdrową żywnością znaleźć możemy zamienniki o różnej gramaturze, np. erytrytol 1kg z Bee.pl czy 5kg. W poniższym artykule sprawdzamy, który zamiennik cukru warto wybrać.

Zdrowa żywność – co jeść? Zrezygnowanie z cukru to dobry początek 

W sprzedaży możemy znaleźć bogaty wybór, jeśli chodzi o alternatywy dla cukru. Wspomniany na początku erytrytol jest jednym z najpopularniejszych substancji tego typu. Zerowa wartość energetyczna sprawia, że mogą go wybrać osoby na diecie odchudzającej. Do prozdrowotnych i naturalnych alternatyw należy również cukier brzozowy. Znany również jako ksylitol, doskonale sprawdzi się jako cukier dla cukrzyków. Cukier biały z powodzeniem możemy zastąpić bez znacznej utraty walorów smakowych m.in. stewią czy melasą.

Naturalne produkty bez dodatków – zdrowa żywność w skrócie 

– Zawarty w konwencjonalnej żywności cukier jest niezdrowy. Do słodzenia lepiej jest wybrać, np. erytrytol 1kg lub ksylitol 

– Warto zwracać uwagę na skład produktów, które kupujemy. Często zawierają dodatki w postaci niepożądanego cukru

– Organiczną żywność bogatą w wartościowe mikroskłądniki i bez dodatku cukru możemy kupić, np. w internetowym sklepie ze zdrową żywnością

Zdrowa żywność bez cukru

Aby w pełni wyeliminować niezdrowy cukier z naszego menu, warto również uważać na produkty, które kupujemy. Aby nie musieć uważać na każdym kroku, na zakupy warto wybrać się do sklepu z ekologiczną żywnością. Świeżość, brak konserwantów i dodatków pozwala stworzyć wartościowe  i zdrowe posiłki. W ofercie możemy wybierać alternatywy dla niemal każdego produktu. Oprócz wspomnianych zamienników znajdziemy tam również zdrowe oleje, płatki śniadaniowe czy przekąski.

Zdrowa żywność – sklep. Gdzie kupować zdrową żywność

Produkty takie jak erytrytol 1kg czy wszelkie inne naturalne i zdrowe produkty znaleźć możemy coraz częściej zarówno w sklepach stacjonarnych, a nawet marketach. Jeśli jednak zależy nam na dobrej cenie i wygodzie, warto zainteresować się ofertą sklepów internetowych oferujących żywność organiczną.

 

Posts Tagged with…