Erytrytol- dlaczego warto go mieć w kuchni?

Słodyczy w życiu nigdy nie za wiele. Przynajmniej tak mogliby powiedzieć obsesyjni fani słodkości. Jednak jak wiadomo, słodycze są nie tylko pyszne, słodkie i przyjemne dla podniebienia, ale są też powodem, dla którego można stracić linię. Słodycze najczęściej są słodzone cukrem, który jest niezdrowy, zawiera wiele kalorii oraz jest bezlitosny dla zębów. Jednak by dokonywać zdrowych wyborów, nie trzeba rezygnować z przyzwyczajeń, możne je nieco ulepszyć. Erytrytol 1kg to jedna z propozycja, na którą warto zwrócić uwagę.

Słodki smak

Słodki smak przeważnie kojarzy się z dużą zawartością popularnego białego cukru. Jednak nie jest to jedyna opcja. Na rynku jest dostępnych wiele zamienników, jednak nie tylko w postaci cukru. Jednym z pierwszych, o których warto nadmienić, jest erytrytol. Jest to zamiennik, który pochodzi w stu procentach z natury i jest niemalże tak samo słodki, jak sacharoza, czyli właśnie cukier. Erytrytol jest także idealny dla osób na diecie, gdyż nie zawiera żadnych kalorii. Jego wartość energetyczna wynosi 0 na 100 gram. Może to być dobra informacja dla tych osób, które poszukują coś w ramach prowadzenia zdrowego i zrównoważonego stylu życia. Z erytrytolu mogą też skorzystać osoby, które cierpią na cukrzyce. 

Erytrytol- jak go stosować?

Erytrytol pod wieloma aspektami przypomina lepszą wersję cukru. Jednak to, co może budzić wątpliwości to samo zastosowanie erytrytolu. Jest to bowiem cukier, który ma wiele właściwości prozdrowotnych i przez niektórych jest określany jako najzdrowszy cukier świata, jednak czy nadaje się do wypieków? Erytrytol można bez wahania dodać do napoi takich jak kawa czy herbata, jednak nie tylko. Osoby lubujące się w wypiekach również się nie zawiodą, jako że erytrytol idealnie nadaje się właśnie do takiego celu. Można nim posłodzić ulubioną szarlotkę, dodać do babki czy też innego domowego ciasta. Taki wypiek będzie nie tylko pyszny i słodki, ale też niskokaloryczny, co jest największą zaletą. Warto przyjrzeć się bliżej erytrytolowi i wypróbować go samemu.

Posts Tagged with…